102

Rooftop Klima Servisi

MKS SOGUTMA

0216 360 27 77

ROOFTOP PAKET TIP KLIMALARDA YETKILI TEKNIK EKIP TARAFINDAN ARIZA BAKIM ONARIM  HIZMETLERI VERILIR. 

Paket Tipi Klima Sistemleri

Çati tipi paket klimalar (rooftop sistemler)

Rooftop klimalar olarak da isimlendirilen çati tipi paket tipi klimalarda iç ünite ve dis ünite tek ünite haline getirilmistir. Ikinci bir ünitesi yoktur. Az yer kaplamasi, hava debisinin yüksekligi gibi nedenlerden dolayi tercih edilirler. Elektrik enerjisi ile çalisirlar. Isitma ve sogutma özellikleri vardir. Hava kanallari araciligi ile istenilen mekanlara sartlandirilmis hava dagilimi yapilir. Geri dönüsümlü ortam havasi ile çalisabildigi gibi %100 taze hava ile de çalisabilirler.

Italya fabrikasinda üretilen çati tipi paket klimalar, alisveris merkezleri, hipermarketler, sinemalar, ofisler, kantinlPaket tip klimaer ve restoranlar gibi orta büyüklükteki alanlarin iklimlendirme ihtiyaçlarini karsilamak amaciyla isi pompali olarak tasarlanmis ünitelerdir.ROOFTOP ÇATI TIPI KLIMA

Paket tip klima cihazlari, her ortamda disariya montaj için uygun boyali galvaniz saçtan imal edilmistir. Kosullandirilmis havayla temasta olan bölüme kolay erisilebilir, tamamen temizlenebilen, dis ortamda isi kaybini en aza indiren ve yapinin hem içinde hem de disinda yogusmayi önlemek amaciyla izole edilmis metal yüzeylerden olusmustur.

Her boyut için genis aksesuar seçenekleri mevcuttur ve montaj sartlarini yerine getirebilmek için farkli konfigürasyonlarda monte edilebilirler. Seri, her biri bagimsiz bir sogutma devresi üzerinde bulunan SCROLL kompresörlere sahiptir. Böylece parçali yüklerde bile , toplam ve hissedilen sogutma kapasitesi arasindaki oranin sabit kalmasi saglanir. Havanin daha iyi ve daha verimli sekilde kosullandirilmasini garanti eder. Her sogutma devresinde iki çalisma devresini optimize etmek için iki adet termostatik expansion valf mevcuttur.

Kondenser fanlari standard olarak degisken hiz kontrollü üretilir, böylelikle hem düsük dis ortam sicakliklarinda sogutma modunda hemde yüksek dis ortam sicakliklarinda isitma modunda çalismaya olanak saglar. Üniteler R410A sogutucu akiskanli , tüm versiyonlar montajli ve fabrikada test edilmis paketli ünite halinde teslim edilirler.

Aksesurlar

Kondenser muhafazasi, elektrikli rezistans, iki veya üç sira sulu isitici batarya, su bataryasi için üç yollu vana, güçlü elektrik motoru ve iletim aksamlari, kablolu uzaktan kumanda.